FB

logo

Fiasko jménem Seafood festival

31/03/2015

Seafood festival Byl to parádně slunečný den zrozený na jednu z prvních letošních food akcí. Na programu bylo Polívkování na vltavské náplavce a Seafood festival na Jiřáku. Vzhledem k noční směně mojí drahé polovičky jsme měli nůž na krku a zvítězily mořské potvory. Mělo to být kafíčko na slunci, posezení v davu na trávě, nějaké to žvýkání, pohodička. Městská část Praha 3, spolupořádající chorvatskeryby.cz i soudruzi z NDR ale někde udělali chybu…

Asi se dá pochopit, že na volně přístupnou akci mohou dorazit skutečné davy (a ostatně i festival se vstupným mohou lidi kapacitně strhnout). Nechci si tak stěžovat na to, že park před římskokatolickým kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně, nebyl přes hordy lidí ani průchozí. I když založená akce měla jen na Facebooku tisíce příslibů účasti – problém tkvěl v něčem jiném. Oni všichni i já, jsme totiž dorazili kvůli farmářskému tržišti s kávou, kořením, několika stánky s vínem a KONEČNĚ: 6, slovy šesti stánkům s mořskými plody.

Když už na takové místo dorazíte, chcete chuťové buňky alespoň pozdravit nějakou mořskou laskominou. Stoupnete si tedy do fronty, stojíte v ní 20 minut, 40 minut, 55 minut. To už jste u “výdejního okénka”, kde uhnaná žena volá, že na kalamáry už bere jen objednávky (jenže nebyly ještě ani přivezené). Dobrá, říkáte smírně, znavení dlouhým čekáním, dám si tedy gulášek z chobotnice a gulášek z tuňáka. NENÍ. Tak jinak, říkáte trochu hystericky, co tedy je? Můžeme vám udělat steak z čerstvého tuňáka.

Ano, kývete jako opičák. Platíte přes dvě stě korun za porci z pár masových odřezků (neboť už i ten tuňák potkal víc jedlíků, než mohl uspokojit) a brodíte se k chodníku, kde se dá čerstvě opečené maso s mořskou solí, třemi kolečky rohlíku, středomořskou omáčkou a citronem sníst. Olizujete mastné prsty, rozhlížíte se a zachytáváte názory kolemjdoucích.

Není tu někde mekáč?

Tak skočíme tady k Vietnamcům na Pho Bo, ne?

To je food akce, že se z toho asi brzo poseru…

Tolik nespokojených lidí, jejich děcek a psů jsem na hromadě už dlouho neviděla. Zapluli jsme do blízké kavárny, kde jen po patnácti minutovém čekání (vysoké procento hladových tu z akce proudilo k parkovišti) koupili croissant s rozpečeným kozím sýrem a brusinkami a cpali se jako zvířátka. A doteď se nemůžeme zbavit pocitu, že jsme raději měli jít na Náměstí Míru podpořit průjezd amerických dragounů Českem.

Seafood festival

Follow my blog with Bloglovin

 

komentáře: 4 - Fiasko jménem Seafood festival

 • Petr z Kladna napsal:

  Tak to je přesný. Byla to otřesná akce. Taky mi nevadí hodně lidí, ale musí to mít úroveň…

 • aDel napsal:

  Po té Pho Bo jsem se sháněla já. Nebo to byl jiný ubožák se stejným hladem. Jela jsem s přítelem na akci až z Litoměřic a byli jsme moc zklamaní. Dík, že to tu říkáte na “plnou hubu”.

  • admin napsal:

   Přiznám se, že občas mám problém nepochválit všechno, protože jídlo je pro mě závislost. Jenže, tady se to nabízelo. Byla jsem navztekaná od začátku až do konce a vlastně znovu při psaní článku.
   V Litoměřicích jsem byla na skvělých farmářských trzích, vy si tam to nejlepší syslíte! :-D

 • Vložit komentář